Unser Angebot

• BEWÄHRTE LÖSUNGEN
• SCHLICHTHEITSKRAFT
Dieses Angebot geht weit über die Marktstandards für geschmiedete Tore, Zäune oder Balustraden hinaus
Siehe mehr
• EINZIGARTIGES DESIGN
• SONDERANFERTIGUNG
Dieses Angebot geht weit über die Marktstandards für geschmiedete Tore, Zäune oder Balustraden hinaus
Siehe mehr
• KÜNSTLERISCHE HERAUSFORDERUNG
• EINMALIGE AUSFÜHRUNGEN
Für unsere anspruchsvollsten Kunden haben wir ein spezielles Angebot vorbereitet.
Siehe mehr

Modern & Art

Metale takie, jak mosiądz, brąz, miedź spotykamy w każdej dziedzinie życia. Cechują się wieloma efektami wizualnymi jakie można uzyskać w trakcie ich obróbki termicznej i mechanicznej. Dzięki właściwościom odlewniczym pozwala wykonywać elementy metaloplastyki techniką odlewniczą w przeróżnej formie. Dzięki możliwościom jakie daje obróbka mechaniczna, możemy wykonywać również bardziej nowoczesne przedmioty użytkowe takie, jak uchwyty, nóżki, meble i wiele innych. Z drugiej strony są trudnymi metalami przy wykonywaniu połączeń techniką spawania i wymagają dużego doświadczenia i umiejętności. Na koniec zostaje jeszcze kwestia wykończania powierzchni. Polerowanie, satynowanie czy repuserka pozwala na uzyskanie różnych struktur. Pod koniec  dzięki patynowaniu możemy uzyskiwać różne zabarwienia w różnych odcieniach. Patyny są też naturalnym zabezpieczeniem zmieniające się pod wpływem warunków zewnętrznych, dlatego w celu utrwalenia polerowanej, satynowanej czy patynowanej powierzchni zabezpieczamy odpowiednimi technikami i materiałami. Dzięki temu zachowują wybrany efekt przez wiele lat.

Classic & Modern

Sztuka pozłacania ma bardzo starą i bogatą tradycję, bo sięgającą czasów starożytnych. Pozłotnictwo wywodzi się i jest zaliczane do technik malarskich. Współcześnie wyodrębniło się jako osobne rzemiosło. Przez całe stulecia stosowane było w malarstwie sztalugowym, we freskach, w polichromii rzeźb, nie stanowiąc odrębnej sztuki dekoracyjnej. Obecnie pozłotnictwo najczęściej wykorzystuje się przy złoceniu ram, metaloplastyki oraz w renowacji obiektów zabytkowych. Pozłota, czyli ozdobna warstwa metalu, może być wykonana ze złota, srebra, brązu, cyny, aluminium lub stopów metali (tzw. szlagmetal), używanych w różnych technikach w postaci płatków, proszków, past lub farb. Jest też wiele sposobów pozłotniczych w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. Najczęstszym współczesnym sposobem jest pokrywanie powierzchni płatkami złota lub srebra. Klasyczne techniki pozłotnicze są dość skomplikowane i wymagają nie lada doświadczenia, by móc je stosować. Oryginalny i niepowtarzalny efekt nie może równać się z innymi technikami jak np. malowanie „złotą farbą” lub techniką galwanizacji. Jednakże pozłacanie przedmiotów za pomocą płatków metalu, daje niesamowicie dekoracyjne efekty. Dzięki odpowiedniej technice, doświadczeniu oraz przygotowaniu złoconych elementów możemy uzyskać efekty od mocno błyszczących do wręcz matowych. Jak w większości przypadków zależy to oda artysty oraz gustu klienta…

Liquid metal

Farby metaliczne są idealną alternatywa dla klientów gustujących w wykończeniach w odcieniach metali szlachetnych. Stwarza ona możliwości wykończenia niebanalnych aranżacji wnętrz. Materiał jest również bardzo trwały i wytrzymały, mrozo i pogodoodporny dlatego świetnie nadaje się do wystroju zewnętrznego.  Nie szkodzą mu również substancje chemiczne oraz promienie UV. Powierzchnia w końcowej fazie zawiera aż 95% metali w zależności od oczekiwanego końcowego efektu. brązu, mosiądzu, nierdzewnej stali lub innego metalu. To prawdziwa, metalowa powłoka zarówno wizualnie, jak i dotykowo. Nadaje się do nawet najbardziej złożonych organicznie powierzchni pokrywając ją praktycznie bez tworzenia spoin. Farby metaliczne znalazły swoje uznanie także u prawdziwych artystów. W ich rękach powstają unikatowe dzieła. W technice intarsji możliwe są również połączenia z innymi metalami, jak brąz, miedź, mosiądz, złoto, aluminium, żelazo, stal, cynk. Dzięki wykorzystaniu nowatorskiej technologii wyroby metaloplastyki mogą nabrać wizualnego efektu wyrobów wykonanych z metali szlachetnych nie odbiegające od oryginalnych powierzchni…

Modern & Art

Najbardziej popularny metal, który pod wpływem umiejętnej obróbki termicznej i mechanicznej w rękach mistrza przeistacza się z prostych form w swego rodzaju dzieła sztuki. Jest doceniany w każdej postaci. Podążając zgodnie za stylami architektury może przybrać różne formy potocznie zwane stylowe lub klasyczne od kunsztownie wykonanych form z epoki baroku takie, jak liście akantu, które również przechodząc ewolucje zmieniały się wraz ze stylami i przyjmowały różne kształty, wyróżniające się w danym stylu zwłaszcza w stylu Secesji albo Art Deco. Następnie możemy wyróżnić odświeżone style, potocznie zwane New Classic czy New Art Deco, które stały się bardzo popularne w ostatnich latach. Na koniec style nowoczesne gdzie można wyróżnić styl Loft i Minimalizm. Nie jest tajemnicą, że w dzisiejszych czasach dużą popularnością, cieszy się styl nowoczesny. Nie można jednakże powiedzieć, że tradycyjny styl klasyczny poszedł w zapomnienie, ponieważ jest wielu miłośników tego właśnie stylu. Jednakże nie lada sztuką jest łączenie ich ze sobą, można powiedzieć skrajnie różniących się. Umiejętne połączenie daje niesamowite efekty…

Modern & Forge

Stal nierdzewna, to materiał, który na stałe zagościł w  przestrzeni publicznej i domowej. W nowoczesnym nurcie jest czasami na wagę złota. W klasyce pozwala na dozę eleganckiego charakteru i tworzy wysmakowany duet z ponadczasową paletą barw. Najbardziej twórcze i innowacyjne rozwiązania otrzymuje się wtedy, gdy stal nierdzewna nie pełni wiodącej roli, lecz poprzez synergię swych cech z innymi, znanymi od dawna materiałami, takimi jak szkło, drewno, a nawet z wręcz niespotykaną wcześniej formą jaką jest kuta stal nierdzewna. Dzięki wyjątkowym cechom możemy uzyskać oryginalne formy zarówno w kwestii faktury, odcieni i oczywiście  kontrastu, którym jest samo połączenie stali nierdzewnej i techniki kucia, która wymaga doświadczenia i wiedzy, aby stal nierdzewna nie straciła swoich właściwości. Wyjątkowe efekty wizualne daje też połączenie ze szkłem fusingowym. Umiejętne wykorzystanie tego wydałoby się surowego metalu może sprawić, że nadamy wnętrzu lub innej przestrzeni designerskiego sznytu.

Original designs

Nasze wyroby metaloplastyki charakteryzują się dokładnością i estetyką wykonania. Nie lada sztuką jest wykonanie elementów z taką dokładnością i precyzją nie uszkadzając ich gładkiej powierzchni. Wykonanie takich prac jest wbrew pozorom bardziej wymagająca i pracochłonna, ponieważ nie mamy możliwości „ukrycia” jakichkolwiek wad materiału. Cechą charakterystyczną kutych wyrobów są przede wszystkim oryginalne faktury, które powstają w trakcie obróbki cieplnej. Wzór i stopień ich wtłoczeń zależy od wyobraźni kowala artysty. Różnorodność oryginalnych struktur jest wręcz nieograniczona. Od naturalnych powierzchni, których odtworzenie, a wręcz podrobienie natury jest nie lada sztuką, po nowoczesne geometryczne struktury inspirowane różnymi materiałami. Podczas wytwarzania wyrobów każdy element wymaga wielokrotnego formowania i nadawania kształtu jaki jest założeniem artysty lub projektanta. Dzięki widocznym śladom, każda kropla potu wylana przy pracy mistrza dopowiada kilku uderzeniom, które wbrew pozorom nie powstają z przypadku i są indywidualnym kodem zapisanym ręka mistrza wielu lat doświadczeń…